fachowcybudowlani.pl

Blog tematyczny o domu, budownictwie i ogrodzie

Poradnik

Jak zwiększyć wartość swojej nieruchomości?

Jak zwiększyć wartość swojej nieruchomości?

Wiele osób na co dzień dba o swoją nieruchomość. W momencie, w którym właściciel chce sprzedać dom lub mieszkanie, zastanawia się, co zrobić, by zwiększyć wartość nieruchomość oraz ją uatrakcyjnić dla potencjalnego kupującego. Nie od dziś bowiem wiadomo, że dobrze utrzymana nieruchomość może być źródłem dochodu dla wielu osób i firm. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jakie kroki poczynić, by przy sprzedaży swojego dotychczasowego „kąta” zyskać. Zainteresowani z pewnością znajdą kilka przydatnych wskazówek poniżej.

Zwiększenie wartości nieruchomości

Coraz częściej można spotkać się w internecie oraz w prasie z ogłoszeniami domów, mieszkań, biur w naprawdę złym stanie. Wielu właścicieli twierdzi, iż nie opłaca im się inwestować w swoją nieruchomość, gdyż nie podniesie to w żaden sposób wartości lokalu. Jest to błędne myślenie. Wielu pracowników biur nieruchomości zgodnie przyznaje, że niekiedy niewielki nakład finansowy w sprzedawany lokal może znacznie podnieść jego cenę. Co ciekawe, nawet porządne posprzątanie mieszkania lub domu, naprawienie zepsutych rzeczy może sprawić, że szybciej znajdzie się na nie kupiec. Warto czasami ulepszyć kilka rzeczy, by zyskać.

Remont domu

Osoby fizyczne i firmy posiadające nieruchomości – takie jak biura, mieszkania i domy, bardzo często nie wiedzą o tym, że przy sprzedaży warto zrobić choć niewielki remont, by sprzedać nieruchomość za wyższą kwotę. Nikt nie mówi tu o tym, by zatrudniać biuro projektowe, znanych architektów oraz najdroższą w okolicy ekipę budowlaną. Nie trzeba także wymieniać wszystkich mebli, instalacji oraz podłóg. Czasami wystarczy jeden świetny fachowiec, który po prosty w zaledwie kilka dni odświeży mieszkanie. Warto zawsze zastanowić się, czy aktualny stan nieruchomości jest na tyle zadowalający, że obecni właściciele chcieliby je kupić. Pomalowanie ścian, wymiana uszkodzonych kranów, wyrzucenie zepsutych mebli, założenie nowych firanek, wypranie dywanów – to wszystko będzie kosztować właścicieli nie więcej niż kilkaset złotych, a może sprawić, że w oczach zainteresowanych nieruchomość zyska na atrakcyjności. Pomoc fachowców jest kosztowna, dlatego też pracownicy biur nieruchomości radzą swoim klientom, by sami dokonali oni drobnych napraw i odświeżyli lokal, który chcą sprzedać. Warto także o swój dom lub mieszkanie dbać na co dzień, podczas jego użytkowania. Nawet, jeżeli nie planuje się w najbliższych latach sprzedaży warto wiedzieć, że
utrzymanie nieruchomości w dobrym stanie zwiększa jej wartość.

Inwestycja na lata

Wszystkie kroki, które poczynią właściciele w nieruchomość w celu jej ulepszenia na pewno będą skutkować w przyszłości zwiększeniem wartości nieruchomości. Dlatego też coraz więcej osób zakłada kolektory słoneczne, monitoring, alarm przeciwwłamaniowy, klimatyzację oraz inne systemy, które sprawiają, że dom jest nowoczesny, ekonomiczny i ergonomiczny. W takiej sytuacji właściciel dobrze wyposażonej nieruchomości może przy sprzedaży chcieć naprawdę wysoką za nią cenę.

Udostępnij