Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Sauna w domu – czy to dobre rozwiązanie?

29 kwietnia 2023 budowa sauny w domu


Coraz więcej osób decyduje się saunę w domu. Wbrew pozorom nie jest do tego potrzebne osobne pomieszczenie, gdyż doskonale saunę można wkomponować w łazienkę lub na strychu. Jak to wygląda w praktyce? Ile kosztuje sauna w domu? Co warto wiedzieć, zanim rozpocznie się taką inwestycję? Na te oraz na wiele więcej innych pytań odpowiedzi znaleźć można w poniższym artykule.

Budowa sauny w domu

Polacy marzą o tym, by w długie, zimowe wieczory zrelaksować się w gorącej domowej saunie. Teraz jest to możliwe, gdyż producenci tego typu asortymentu stworzyli niezwykle funkcjonalne, efektownie prezentujące się domowe sauny. Tym samym na saunę mogą pozwolić sobie osoby, które mają odpowiednią przestrzeń, by wygospodarować kilka metrów do tego, by stworzyć pomieszczenie do relaksu. Bez problemu można wkomponować saunę w przestrzenną łazienkę w domku jednorodzinnym, jak i stworzyć niewielkie, osobne pomieszczenie np. przy sypialni w dużym apartamencie. Mnóstwo osób projektuje saunę samodzielnie lub korzysta z gotowych, domowych saun, które można znaleźć w ofercie producentów. Doskonałą opcja jest także skorzystanie z pomysłów dobrych projektantów wnętrz. W zaledwie kilka dni zaprojektują oni saunę, która całkowicie będzie odpowiadała wymaganiom domowników.

Jaką saunę wybrać do domu?

Odkąd sauny stały się popularne producenci prześcigają się w tworzeniu coraz efektowniejszych saun domowych. Klienci tym samym mogą wybierać pomiędzy saunami suchymi, parowymi, fińskimi, a nawet biosaunami. Wiele zależy od tego, czy zainteresowanym zależy na miejscu, w którym mogą odpocząć po ciężkim dniu, czy też przy okazji chcą skorzystać z prozdrowotnych właściwości, jakie tego rodzaju sauna za sobą niosą. Trzeba bowiem przyznać, że regularne korzystanie z sauny jest bardzo zdrowe. Udowodniono bowiem, iż sauna przyczyna się do poprawy odporności, poprawy krążenia, jak i sprzyja lepszemu samopoczuciu. Polecana jest również osobom chorującym na nadciśnienie, na astmę oskrzelową, jak i tym, którzy borykają się z zapaleniem stawów. Kilkanaście minut w saunie, co najmniej dwa lub trzy razy w tygodniu, poprawi zdrowie i samopoczucie każdego.

To jest ważne

Przed zakupem sauny trzeba jednak rozważyć kilka istotnych kwestii. Klienci powinni wziąć pod uwagę nie tylko to, jaki rodzaj sauny chcą mieć w swoim domu, ale również powinni wybrać odpowiednią lokalizacje dla niej. Trzeba bowiem pamiętać o tym, iż sauna powinna być stworzona z określonych materiałów, musi być do niej doprowadzona wentylacja, a sama konstrukcja obowiązkowo powinna spełniać określone normy. Warto pomyśleć również o tym, by obok znajdował się prysznic oraz miejsce, gdzie będzie można odpocząć po kilkunastominutowym seansie. Ci, co zdecydowali się na zakup gotowej sauny zgodnie twierdzą, iż jest to kosztowna inwestycja, jednak warto zapłacić za taką przyjemność. Samo korzystanie z sauny nie generuje znacznie większego zużycia prądu, dlatego też nie trzeba obawiać się o swoje rachunki. Koszt zakupu gotowej sauny od sprawdzonego producenta wynosi od około 8 do 15 tysięcy złotych.

Jakie tapety wybrać do poszczególnych pomieszczeń w domu

Redakcja fachowcybudowlani.pl

Witamy w serwisie fachowcybudowlani.pl - blogu tematycznym poświęconym budownictwie. Nasza redakcja, z pełną dokładnością i zaangażowaniem tworzy treści, które z pewnością będą dla Ciebie pomocne. Znajdziesz tu masę poradników i artykułów o domu, ogrodzie i budownictwie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak efektywnie zarządzać czasem przy pracy zdalnej
opaska ślimakowa
Jaki nawilżacz powietrza wybrać?

Jesteś zainteresowany reklamą?